Reprodukcje zdjęć

Jeżeli macie w swoim domowym archiwum stare zdjęcia, na których zapisana jest historia pokoleń Waszej rodziny, rzeczy dla Was cenne, które chcecie ocalić od zapomnienia, proponujemy wykonać z naszą pomocą, cyfrowe archiwum reprodukcji. Reprodukcja zdjęcia to kopia z oryginału wykonana w dowolnej skali metodą fotograficzną. Od lat zajmuję się reprodukcją fotografii.

Pracuję z nawet najdelikatniejszymi i bardzo uszkodzonymi zdjęciami, dając im drugie życie. Wykonuję reprodukcję pamiątek nawet sprzed 100 lat, ale także fotografii nowszych, do których właściciel nie ma tradycyjnej kliszy, czy cyfrowego zapisu.

Moimi zleceniodawcami są osoby prywatne, ale także autorzy wystaw historycznych, czy pasjonaci historii. Tak archiwizowane zdjęcia, w zależności od tego, czy klient tego sobie życzy, czy nie, czy uwzględnia nasze sugestie, czy nie, mogą zostać obrobione i wyretuszowane. Dzięki dzisiejszej technice możemy usunąć załamania starych zdjęć, plamy, pieczątki, znaki wodne. W większości przypadków udaje nam się zlikwidować wszystko to, co na pierwszy rzut oka kwalifikowało zdjęcie do wyrzucenia. Zdarzają się zlecenia w ramach, których kadrujemy tylko fragment takiego zdjęcia, wykonujemy fotomontaż i retusz. Wszystko to mieści się w określonym kanonie wizualnym i zachowuje klimat starej fotografii, lub fotografii oryginału.

Bielsko-Biała, w którym mieści się nasze studio ma długą tradycję włókienniczą. To tu działało wiele fabryk, to tu mieszczą się stare, piękne kamienice, których właścicielami byli fabrykanci, to także stąd pochodzi wiele zdjęć, na których zapisana jest historia Bielska. Mam ogromną przyjemność dawać tym pamiątkom drugie życie i ocalać je od zapomnienia. Sam, w swoim archiwum rodzinnym mam takie fotografie. Wymagały one mojej uwagi i pracy. Reprodukcje zdjęć dają fotografowi możliwości edukacyjne. To dzięki Waszym pamiątkom poznaję nie tylko historie rodzin, ale także miejsc. Kopie starych zdjęć dają możliwość wykonania nieograniczonej ilości odbitek. Oznacza to, że zdjęcie, które w archiwum rodzinnym było jedno, może być powielone w  tylu egzemplarzach, że wszyscy członkowie familii będą mogli go postawić na swoim własnym kredensie. Nie wyrzucajcie starych zdjęć, dajcie im drugie życie. Historia nie powinna iść w niepamięć.

repr1 repr2 repr3