Fotografia dziecięca

Sesje fotograficzne dzieci realizuję w swoim studio lub w domu u klienta. Moje studio znajduje się na terenie Bielska – Białej w województwie śląskim, ale nie oznacza to, że tylko Śląsk jest moim miejscem pracy.

Przygotowanie takiej sesji wymaga dużej uwagi. Dzieciaki, nawet te starsze, ma swój cykl dnia. Planując zdjęcia musimy go uwzględnić. Wbrew pozorom nie będziemy się umawiali w czasie, kiedy prawdopodobnie będzie zmęczone. Oczywiście zależy to od wieku modelki czy modela. Moje studio jest specjalnie przygotowane na przyjęcie nawet bardzo małych modeli: jest czysto i ciepło (nawet jeszcze dodatkowo dogrzewam) po to, żebyśmy mogli swobodnie zmienić strój czy pieluszkę i żeby ewentualny chłód nie był dyskomfortem. Wizyta u mnie w studio jest dla Twojego Skarbu w pełni bezpieczna. Na taką sesję powinniśmy zarezerwować sobie kilka godzin.

Sesję fotograficzną zwłaszcza małego dziecka warto zaplanować w czasie. Dlatego kontaktujcie się ze mną odpowiednio wcześnie, żeby ustalić termin. W trakcie rozmowy, zapytam Was o wagę, wzrost, imię. Przygotowuję aranżację i ubranka, więc te informacje są dla mnie bardzo ważne.

Oczywiście nie fotografuję tylko Waszej pociechy. Cudowne zdjęcia, które wiszą przez całe życie w Waszych domach i domach Waszych rodzin to te, na których jest cała Wasza Rodzina. Tata trzymający rocznego syna na rękach nie może uwierzyć, że on był kiedyś taki mały. A mamy z rozrzewnieniem wspominają czas, kiedy ich maleństwo było w brzuszku (wykonuję też sesje ciążowe). Nie da się opisać tego, co można zobaczyć po wykonaniu takich zdjęć. Na spotkaniu poprzedzającym sesje, ustalam wszystkie szczegóły jeśli chodzi o Wasze oczekiwania. Planujemy ujęcia, stylizacje. Sesja małych dzieci zazwyczaj trwa dłużej niż pozostałe. Jak możecie się domyślić – tu jest więcej kwestii, które mogą wyskoczyć niespodziewanie. Jeżeli chcecie zrealizować taką sesję u Was w domu, nie ma problemu. Objechałem tak już prawie cały Śląsk. Najwięcej wyjazdowych sesji dziecięcych zrealizowałem w Bielsku-Białej, Katowicach i Gliwicach.

Twoja starsza pociecha także może mieć piękną sesję zdjęciową. Wykonuję sesje fotograficzne dzieciom w różnym wieku. Podczas takiej sesji możemy fotografować także rodzeństwo, oraz dzieci z Rodzicami lub innymi członkami rodziny. Dzieci, które już przekonają się, że nie jestem dentystą, fryzjerem i że nie chcę zrobić niczego złego, chętnie pozują. Są naturalne, swobodne, prawdziwe. Obiektyw to lubi. Podczas sesji dziecięcej, nie tylko fotografuję, ale też rozmawiam. Dzieci szybko przełamują dystans. Jeżeli miałbym powiedzieć czego nie lubią najbardziej, to powiem szczerze, że najmniej lubią się przebierać. Fotografia dziecięca jest bardzo wdzięczna. Oczywiście tak jak w poprzednim przypadku, przy okazji sesji ciążowych, czy rodzinnych, tak i tu, fotografia dziecięca może być wykonywana w studio albo u klienta w domu lub  w plenerze. Zależy to od naszej wizji, Waszych oczekiwań, pory roku, pogody. Poszukując tła do zdjęć w plenerze, wykorzystujemy różne miejsca i krajobrazy. Śląsk jest bardzo różnorodny i ciekawy, daje wiele możliwości. Industrialny charakter Śląska ma swój urok – można go wykorzystać. Przy odpowiednim zaplanowaniu sesji, fotografia dziecięca może być nie tylko rodzinną pamiątką, ale dziełem sztuki.

Co zrobić żeby mieć wspaniałą pamiątkę w postaci zdjęć naszych pociech?

Po pierwsze musicie wykonać telefon do mnie. Zaproponuję wtedy spotkanie z Wami, na Skype lub osobiście – to jest zależne od tego, czy jesteście z okolic Bielska-Białej, czy mieszkacie dalej. Podczas rozmowy zadam Wam wiele pytań. Dobrze byłoby, jeżeli zdecydowaliście się na którąś z sesji: sesję dziecięcą, ciążową, rodzinną, żebyście postarali się mieć jakąś własną wizję tych zdjęć. Może widzieliście u kogoś coś, co się Wam wyjątkowo spodobało, albo chcecie mi powiedzieć, że jesteście motocyklistami więc marzy się Wam sesja Waszego maleństwa z elementem, który jest dla Was ważny, a ma związek z Waszą pasją? Nie ma problemu. Mam przed oczami takie zdjęcie, kiedy dumny tata trzyma w rękach kask motocyklowy, a w nim smacznie śpi jego syn. Wszystko da się wymyślić i wszystko da się zrobić.  Oczywiście jeżeli nie będziecie mieli własnego pomysłu, ja zaproponuję coś od siebie. W następnej kolejności ustalimy termin sesji oraz co powinniście na nią przygotować. Potem czekają nas zdjęcia, no i oglądanie efektu końcowego.

Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl
Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl
Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl
Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl