Sesja ciążowa

Ciąża to wyjątkowy czas dla przyszłych Rodziców. To też czas wielu nowych doznać dla przyszłej Mamy. Okres oczekiwania na Wasz największy Skarb wspominacie przez długie lata ze wzruszeniem. Te niepowtarzalne chwile są cudowną pamiątką dla Was – Rodziców i w późniejszym okresie dla dzieci – fotografowanych jeszcze w brzuszkach.

Swoje studio fotograficzne prowadzę w Bielsku-Białej, ale nie oznacza to, że tylko tutaj wykonuję sesję. Moim miejscem pracy jest cały Śląsk i nie tylko. Śląsk to obszar bardzo rozległy i bardzo różnorodny krajobrazowo. W mojej branży daje to szereg możliwości. W plenerach da się to doskonale wykorzystać.

Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową?

Czas na wykonanie sesji ciążowej zależy nie od miesiąca ciąży, a od wielkości brzuszka. U każdej przyszłej Mamy jest to sprawa indywidualna. U jednych brzuszek już jest widoczny ok. 5 miesiąca, u innych dopiero w 8. Tak samo duże znaczenie ma Wasze samopoczucie. Sesja ciążowa może być momentami męcząca, dlatego wykonywanie jej w ostatnim miesiącu ciąży może sprawiać większy dyskomfort. Dlatego sugeruję, żeby na sesje ciążowe umawiać się wcześniej, wtedy kiedy brzuszek jest widoczny, ale nie jest to czas tuż przed rozwiązaniem.

Jak się przygotować do sesji ciążowej?

Jeżeli planujesz taką sesję warto zastanowić się nad tym w jakiej aranżacji chciałabyś pozować. Czy chcesz sesję w studio, czy w plenerze, a może widziałaś jakąś sesję, która przypadła Ci do gustu i marzysz o właśnie takiej. Sesje ciążowe mogą pokazywać nie tylko brzuszek. Jeżeli masz już jedną  pociechę lub kilka, możesz zabrać je ze sobą. Możecie także wystąpić całą Rodziną i mieć przy okazji sesji ciążowej, sesję rodzinną: mama, tata, dzieci i brzuś. Takie zdjęcia robi się raz w życiu. Takie chwile się już nie powtórzą. Warto zachować, nie tylko w pamięci, każdy szczegół. Gwarantuję Wam, że będziecie do tych zdjęć często wracać, a większość z nich będzie, oprawiona w ramy, wisiała w Waszych domach. Co do konkretnych przygotowań do sesji, to zależą one od Waszej wizji i oczekiwań. Kiedy się spotkamy, uzgodnimy wszystkie szczegóły i ustalimy co ewentualnie trzeba przygotować.

Gdzie najlepiej wykonać sesje ciążową?

Realizacja sesji jest możliwa właściwie wszędzie. Może to być Wasz dom, może pokój maluszka, może być moje studio lub plener. Znam wiele takich miejsc, które doskonale się nadają na plenerowe sesje zdjęciowe. Mam pod tym kątem zwiedzony cały Śląsk i mogę Wam polecić te miejsca. Śląsk znam i lubię za nieprzewidywalność, industrialność, wbrew pozorom, za zieleń i różnorodność. Pamiętajcie, że wybierając sesje plenerową musimy wziąć pod uwagę porę roku i porę dnia. Istotnym elementem wpływającym na jakość fotografii jest światło, które w różnych porach roku i dnia jest inne.

W co się ubrać na sesję ciążową?

Jeżeli zastanawiasz się w co się ubrać na sesję ciążową to odpowiedzi jest kilka. Po pierwsze, pamiętaj, że aby zdjęcia były naturalne powinnaś ubrać się w to, w czym czujesz się wygodnie, komfortowo i naturalnie. Pamiętaj o tym, że aparat fotograficzny i światło, lubią płatać figle i czasami widać przez szkiełko rzeczy, na które gołym okiem nie zwracamy uwagi. Dlatego zabierz gładką bieliznę i biustonosz z odpinanymi ramiączkami. Zwróć uwagę przy doborze garderoby na rzeczy, które prześwitują lub mają zagięcia. Jeżeli z sesją ciążową łączymy sesję rodzinną, to można wziąć pod uwagę stylizację, która zakłada jakiś wspólny element garderoby, np. wszyscy możecie mieć jeansy, albo podkoszulki. Moją dewizą jest naturalność. Staram się i myślę, że skutecznie, aby zdjęcia robione przeze mnie i to zarówno podczas sesji dziecięcej, rodzinnej, jak i ciążowej, pokazywały osoby, emocje, były rodzinne i ponadczasowe.

Realizacja sesji ciążowej to miłe doświadczenie, do którego Was zapraszam. Moimi klientami są najczęściej rodziny z między innymi Bielska-Białej, Katowic, Gliwic. Zdjęcia, które wykonuję są wyjątkową pamiątką dla Was, ale mogą także być doskonałym prezentem dla członków Waszej Rodziny. Zapraszam w świat, który zatrzymuje czas.

Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl
Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl
Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl