Sesja rodzinna

Decyzja o sesji rodzinnej oznacza jedno: chcecie mieć wszyscy pamiątkowe, piękne zdjęcia. Chcecie zatrzymać chwile jak najdłużej. Już nigdy nie będziecie mieli tyle samo lat. Już nigdy Wasze dzieci nie będą takie małe. Sesja rodzinna to szczególny czas. Zdarza się, że przychodzi do mnie kilka pokoleń rodziny. Rodzice z dziećmi, rodzice ze swoimi rodzicami, rodzeństwo Babć i Dziadków. Śmiejemy się, że może nam nie wystarczyć kliszy. Nic podobnego. Wystarczy miejsca dla każdego, to kwestia ujęcia.

Pytacie mnie w co się ubrać i co zabrać ze sobą. Jest kilka rozwiązań. Możemy zaplanować zdjęcie rodzinne w sposób naturalny. Wtedy musicie po prostu przyjść. Reszta należy do mnie. Wśród moich klientów z Bielska – Białej była rodzina, która wybrała formę stylizowanej sesji rodzinnej. Wtedy decydujemy się na więcej przygotowań. Wtedy też ma znaczenie to, w co się ubierzecie i co przyniesiecie. Możecie mieć rodzinne zdjęcie stylizowane pod staroć. Panie w długim sukniach z parasolkami w dłoni i Panowie we frakach, stojący przy swoich lepszych połowach. Każdy pomysł wymaga przemyślenia i przygotowań.

Sam służę pomocą w propozycjach aranżacyjnych. Sesje mogą odbyć się w studio fotograficznym albo w plenerze, u Was w domu, albo w miejscu, które sobie wymarzyliście. Najczęściej realizowane przeze mnie sesje zdjęciowe o charakterze rodzinnym, to obraz na którym widnieje mama i tata z dziećmi. Uchylając rąbka tajemnicy, musze powiedzieć, że z racji tego, że dzieci, które do mnie przychodzą z rodzicami, są w różnym wieku, niejednokrotnie musimy pokonać swego rodzaju trudności. Jakie? Dzieci nie lubią siedzieć zbyt długo, a co dopiero pozować do zdjęć. Praca podczas sesji rodzinnych wymaga cierpliwości i forteli. Maluchy są bardzo wymagające. Ale efekty osładzają wszystkie wysiłki. Zdjęcie córki i syna siedzących na Waszych kolanach, wisi potem przez długie lata w pięknej ramie w domu. Przechodzicie obok niego tysiące razy i za każdym razem wywołuje miłe wspomnienia, uśmiech i westchnienie. A musicie przyznać, że tak naprawdę najdroższym prezentem, który stoi na kredensie u Waszych Rodziców, jest Wasze wspólne rodzinne zdjęcie. Fajnie jest być fotografem i dawać ludziom wspomnienia.

Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl
Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl Pigal Studio Fotograficzne Piotr Giźlar | www.pigal.pl