Wirtualne spacery

Co to jest wirtualny spacer?

Wirtualny spacer to forma prezentacji zarówno obiektów zamkniętych, jak i otwartych przestrzeni. Ideą wirtualnych spacerów jest pokazanie danego miejsca z perspektywy osoby tam obecnej. Oglądając taki spacer, możesz oglądać widok dookoła oraz z góry i z dołu. Avatar, którym jesteś, jako zainteresowany danym obiektem spacerujący, może przybliżać określone elementy wnętrza, czy krajobrazu.

Po co robimy wirtualne spacery?

Ten rodzaj fotografii stosujemy dla pokazania potencjału i standardu obiektów, w celach informacyjnych i promocyjno/reklamowych. Jak wskazują badania, klient częściej zdecyduje się na na przykład zakup usługi fryzjerskiej, wybór prywatnego szpitala, czy rezerwację wakacji, wiedząc jak wygląda standard wnętrza. Wirtualny spacer pokazuje 1:1 taką infrastrukturę.

Jak realizuje się zdjęcia do wirtualnego spaceru?

W pierwszej kolejności musimy się umówić na spotkanie żeby zobaczyć zakres pracy. Przy dużych obiektach umawiamy się często na kilka etapów prac. Kolejność jest uzależniona od tego, na pokazaniu czego zależy nam w pierwszej kolejności.

W następnej kolejności ustalamy termin wykonania zdjęć. Tu należy pamiętać, że wnętrze trzeba odpowiednio przygotować. Aparat fotograficzny w obrazie 360 stopni jest bezlitosny, widać każdy szczegół. Dlatego zwracam uwagę swoim klientom na dokładne posprzątanie obiektów. Czas trwania sesji uzależniony jest od wielkości fotografowanego miejsca.

Po obróbce zdjęć prezentujemy je klientowi. Na życzenie, możemy do wirtualnego spaceru zastosować interfejs, dzięki któremu na przykład używany w obiekcie sprzęt może zostać opisany. Zabieg ten sprawdza się dla podkreślenia na przykład potencjału zaplecza medycznego w placówkach medycznych, czy strefie beauty. Po zaakceptowaniu realizacji wdrażamy projekt na serwer. Twój wirtualny spacer może stanowić jeden z bardziej atrakcyjnych elementów Twojej strony internetowej. To dzięki tej realizacji możesz wyróżnić się na tle konkurencji. Wirtualne  spacery stosuje się także dla pokazania potencjału obszarów otwartych: parków, miast, pływalni, stoków narciarskich, hoteli i innych. Jego wielkość, a tym samym i cena, uzależniona jest od ilości wykonanych panoram – czyli zdjęć. Realizuję takie zlecenia nie tylko na terenie Bielska-Białej , ale na obszarze całego kraju.

005 studio pigal wnętrze 01_studio 02_studio
006_plener 110_plener 007_plener