Zdjęcia z drona

Prowadzisz firmę? Chcesz pokazać jak wygląda Twoja siedziba? Chcesz pochwalić się rozmachem z jakim wybudowaliście nową inwestycję? Właśnie skończyliście budowę nowych apartamentów, które zlokalizowane są w wyjątkowo pięknej okolicy? Twój biznes jest usytuowany w wyjątkowym miejscu? To tylko nieliczne powody dla, których warto wykonać zdjęcia firmowe z drona. Zdjęcia z wysokości dają nam naprawdę wiele możliwości. Oczywiście realizując takie zamówienia na zdjęcia z drona, musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Jednym z nich jest kwestia pogody. Tu niestety nie możemy wykorzystać naszych studyjnych świateł. Jesteśmy zdani na naturalne światło, które może być sprzymierzeńcem, ale też wrogiem. Planując zdjęcia z wysokości bierzemy to pod uwagę.

Perspektywa z wysokości, czyli z lotu ptaka, sama w sobie jest wyjątkowa i daje szereg możliwości. Zdjęcia wykonane z drona pomagają pokazać obiekt, czy zjawisko w przestrzeni. Dzięki dzisiejszej technice, używając niewielkich rozmiarów dronów, możemy wykonać ujęcia w centrach miast, między budynkami, w górach i innych miejscach, w których nie bylibyśmy w stanie tego zrobić bez wykorzystania tych małych obiektów latająco-fotografujących, czy filmujących. Oczywiście, zdjęcia z drona nie są stosowane tylko w fotografii firmowej. Coraz częściej wykonuje się je w fotografii weselnej, czy eventowej. Stanowią nieocenioną pamiątkę dla gości i na przykład uczestników szkoleń, wycieczek, obozów młodzieżowych. Zachwyceni są nie tylko goście weselni poszukujący się na zdjęciu, ale także właściciele domów weselnych i restauracji. To oni sami zamawiają zdjęcia z drona dla pokazania swoim klientom infrastruktury i możliwości. Takie ujęcia z wysokości sprawdzają się także w branży hotelowej.

Zdjęcia wykonane dronem znajdują zastosowanie  w fotografii krajobrazowej; dają, jak już mówiliśmy inną, szerszą perspektywę i rozmach, stąd stanowią  praktykowaną formę pokazywania przez, między innymi samorządy, potencjału miast. Ten ostatni jest ważnym czynnikiem marketingu miejsc. Przykładem może tu być Bielsko-Biała, które zachwyca swoim różnorodnym krajobrazem łączącym design miejskich uliczek, pięknych kamienic, zamku i otaczającej górskiej przyrody. Takie zdjęcia możecie zobaczyć szukając dla przykładu zdjęć z drona bielsko. Bielsko to piękne miasto, ale myślę, że takich pięknych miejsc jest wiele. Trzeba je pokazać na fotografii.

DJI_0906 DJI_0872 DJI_0949
dron01 dron02 dron03