Zdjęcia do tablo

Tablo to rodzaj prezentacji fotografii, który polega na wykonaniu pojedynczych zdjęć każdemu członkowi grupy, a potem ich zbiorczej prezentacji. Formatów, designów i aranżacji tablo jest bardzo wiele.

Można tę kwestię ująć w sposób standardowy lub bardziej oryginalny. Twoja klasa może na zdjęciu zamienić się w uczniów Hogwardu (jak u Harrego Pottera) lub listki na gałązkach drzewa. Pomysłów jest milion. Doradzam, proponuję, słucham Waszych sugestii. Może widzieliście coś u kogoś, co Wam się spodobało, albo po prostu macie Waszą wizję, która jest związana z historią szkoły, albo profilem przedszkola?

Tablo może być doskonałym prezentem dla pań przedszkolanek, wychowawczyni szkolnej lub dyrekcji. Jest niezastąpioną pamiątką dla dzieci i ich rodziców. Etap życia związany z przedszkolem i szkołą to czas, który będziemy wspominać całe życie. To okres pierwszych przyjaźni, długotrwałych znajomości, czy pierwszych miłości. Czy to nie tak, że po latach, w życiu dorosłym spotykamy znajomą twarz na ulicy Bielska, a potem długo się zastanawiamy skąd ją znamy? Czy to nie tak, że oświeceni, biegniemy do szuflady, żeby poszukać tablo i sprawdzić jak ta osoba się nazywała?

Zdjęcia do tabla wykonuję w Bielsku-Białej i okolicy. Przyjeżdżam do placówek z moim przenośnym studiem fotograficznym. Oznacza to, że nie musicie Państwo martwić się o odpowiednie oświetlenie wnętrza. Jedyne co wymaga przygotowań to, w związku z obranym kierunkiem projektu, czyli aranżacją tabla, musicie poinformować rodziców dzieci młodszych lub osobiście dzieci starsze, jak mają się na dzień zdjęciowy ubrać.

Zdjęcia na tablo wykonuję w kilka godzin, w zależności od ilości dzieci. Czas realizacji gotowego tabla także jest od tego uzależniony. Przywiązuję dużą wagę do obróbki zdjęć. Każde tablo wykonywane jest indywidualnie. Każde dziecko, osoba dorosła, ma robione kilka ujęć po to, żebym mógł wybrać te najkorzystniejsze. Wiem, że jak Wy będziecie zadowoleni, polecicie mnie innym.

Jeżeli chcecie pamiątkę dla dzieci i dla siebie z okazji ukończenia przedszkola, klasy, szkoły, jeżeli chcecie wesołe, kolorowe, precyzyjnie wyglądające fotki Waszych dzieci, czy Waszych uczniów, jeżeli chcecie zdjęcia do tablo bielsko, to dobrze trafiliście.

140_reportaz 128_reportaz 129_reportaz
114_plener 115_plener 113_plener
107_plener 106_plener 105_plener