Zdjęcia ze studniówki

Jest kilka takich uroczystości w życiu, których po prostu nigdy się nie zapomina. Jedną z nich jest studniówka. Przygotowania młodzieży i rodziców głównie, trwają kilka miesięcy. Plan wykonania zdjęć ze studniówki zależy od tego, gdzie uroczystość będzie miała miejsce. Po zarezerwowaniu terminu, spotykam się z organizatorami balu żeby zapytać o szczegóły.  Zazwyczaj towarzyszę bawiącej się młodzieży od samego początku prze kilka godzin.

Zdjęcia studniówkowe są pamiątką na całe życie dla maturzystów, ich rodziców oraz kadry nauczycielskiej. Należą też do grupy zdjęć najbardziej oczekiwanych. Zdarzyło mi się nie raz wykonując zdjęcia studniówkowe w Bielsku, że pytano mnie o efekt realizacji już rano po studniówce. Działam szybko, ale nie aż tak. Średni czas oczekiwania na zdjęcia to ok. 10 dni. Ale oczywiście budując napięcie pozwalam sobie często wrzucać na swój FB profil, kilka fotek.

Zdjęcia ze studniówki nie muszą być nudne i takie, jak wszystkie inne. Realizuję zlecenia na terenie Bielska-Białej i w okolicy. Pracuję na najlepszym sprzęcie fotograficznym. Dużo czasu spędzam na obserwowaniu całego balu, po to żeby wychwycić najlepsze momenty. Czyham na te doniosłe chwile i na te bardziej fantazyjne i śmieszne. Zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji, ale pamiętajcie „carpe diem”, bawcie się, śmiejcie i bądźcie szczęśliwi  – rzecz jasna z umiarem i elegancko. Wpatrzony w moje drugie oczy (właściwie kolejne, bo noszę okulary) obserwuję wszystko bacznie, żebyście mogli wspominać Waszą studniówkę, oglądając zdjęcia przez długie lata lub całe życie.

Zdjęcia studniówkowe to rodzaj reportażu, tworzą całą historię od momentu oficjalnego rozpoczęcia imprezy, standardowego poloneza poprzez studniówkowe zdjęcia klasowe, zdjęcia indywidualne pozowane, zdjęcia w parach pozowane i fotki z zabawy. Zdjęcia, które wykonuję oddają w 100 procentach klimat zabawy. Jeżeli zdjęcia ze studniówki bielsko to tylko ja – niepozorny,  zwariowany na punkcie fotografowania człowiek w okularach, który potrafi wtopić się w tłum i z rzeczy ulotnych zrobić pamiątkę na całe życie.

133_reportaz 143_reportaz 141_reportaz
089_reportaz 104_reportaz 122_reportaz